Ryan Abbott
Social Studies Teacher
Scott Abernathy
Health & PE Teacher
Carrifrances Alexander
Science Teacher
Faith Alexander
Library Media Specialist
Betty Allen
Paraprofessional
Jimmy Anderson
Custodian
Larry Armstrong
Custodian
Delena Ashworth
Art Teacher
Tammy Avery
Family & Consumer Science Teacher
Justin Barron
Assistant Principal
Jerrod Baugh
Athletic Director/Head Football Coach
Jacquelyn Bean
French Teacher
Bryan Beck
Special Education Teacher
Ashlee Bell
English Teacher
Jill Benefield
Math Teacher
Janet Bishop
Custodian
Brooke Bishop
Math Teacher
James Bolton
Social Studies Teacher
Lindsay Bolton
English Teacher
Ryan Bond
Health & PE Teacher
Angelia Borden
Credit Recovery Teacher
Maggie Boudreaux
Talented Art Teacher
Chris Brister
CTTIE Teacher/Trainer
Nick Brown
CTTIE Teacher
Lloyd Bruner
Business Teacher
Brittany Bryant
Resident Teacher
Kai Burrell
Science Teacher
Rickey Burton
Special Education Teacher
Stacy Campbell
Science Teacher
Timotry Carter
Custodian
James Christian
ISS Proctor
Robert Cochran
Math Teacher
Carol Colvin
Paraprofessional
Paul Corbin
Custodian
Wendell Crowe
Assistant Principal
Rebecca Daulton
Social Studies Teacher
Lonnie Davis
Custodian
Edna Drayton
Cafeteria Technician
Bailey Driskill
English Teacher
John Dunbar
Paraprofessional
Rebecca Edmonsond
Math Teacher
Kelli Edwards
Math Teacher
Randal Elliott
Science Teacher
Charlene Flucas
Receptionist
Jacqueline Freeman
Science Teacher
Charlton Garrett
Health & PE Teacher
Melanie Garrison
Business Teacher
Todd Garvin
Health & PE Teacher
Alethea Gipson
Cafeteria Technician
Alecia Gix
Assistant Principal
Venus Goldsmith
Cafeteria Technician
Curtis Goodwin
Health & PE Teacher
Olivia Gordon
Secretary
Richard Goulart
Social Studies Teacher
Meredith Graf
CTTIE Teacher
Mallory Graves
Resident Teacher
John Green
Social Studies Teacher
Jamie Gressett
English Teacher
Daniel Gressett
Principal
Earl Griffin
Health & PE Teacher
Kandi Hammons
Family & Consumer Science Teacher
Timothy Hancock
Agriculture Teacher
Stephanie Harris
Custodian
Virginia Harrison
Paraprofessional
Christopher Henderson
Technology Assistant
Leslie Herbert
Speech Therapist
Melissa Hernandez
Resident Teacher
James Herren
Special Education Teacher
Amy Hiers
Math Teacher
Vivian Hinton
Special Education Teacher
David Hoefler
Social Studies Teacher
Emily Howell
English Facilitator
Diana Humphries
School Guidance Counselor
Lucie Hunt
Health & PE Teacher
Angela Jackson
Maintenance Night Supervisor
Kevin Jackson
Paraprofessional
Grace Joseph
Math Teacher
Aundra Keesee
Custodian
Moshuma Keesee
Custodian
Donna King
Paraprofessional
Shannon Lee
Assistant Principal
Jared Little
Health & PE Teacher
Emily Littlefield
Math Teacher
Amanda Magee
Special Education Teacher
David Mahaffey
Math Teacher
Janet Martin
Secretary
Courtney Martin
Math Teacher
Janet Maxwell
Family & Consumer Science Teacher
Jamie Mccullin
Agriculture Teacher
Collin Mcdonald
Science Teacher
Dana Mcgaha
English Teacher
Shaquita Mckinsey
Paraprofessional
Talia Millage
Paraprofessional
Kearea Moore
Custodian
Dana Morris
Speech Teacher
Faith Moss
English Teacher
Walter Moss
Band Director
Martyn Musick
Custodian
Carolyn Nelson
Paraprofessional
Karen Newsom
Special Education Teacher
Larkin Norton
Special Education Teacher
Corinne Nutt
German Teacher
Richard Ogg
Resident Teacher
Treva Olivero
Paraprofessional
Emilee Pate
Science Teacher
Charity Patricola
Science Teacher
Charles Pernici
Music Teacher
Michael Peterson
Health & PE Teacher
David Poe
Math Teacher
Lauren Prescott
Spanish Teacher
Virginia Rainwater
Secretary
Kellye Ratcliff
School Guidance Counselor
Heather Reeder
Social Studies Teacher
Jeffery Reeder
Social Studies Teacher
Deana Revels
Art Teacher
Annie Rivera
Spanish Teacher
Brooke Robinson
CTTIE Teacher
Nancy Roger
English Teacher
Dana Rushing
Cafeteria Manager
Shirley Simonton
Paraprofessional
Aleandrea Smith
Paraprofessional
Lydia Smith
Science Teacher
Zachary Smith
Special Education Teacher
Timothy Smith
Health & PE Teacher
Victoria Smith
English Teacher
Addie Smith
School Guidance Counselor
Kourtney Smith
School Guidance Counselor
Vivian Stringfellow
Custodian
Raeann Stuart
CTTIE Teacher
Jill Sutton
Science Teacher
Cody Taylor
Resident Teacher
Leon Thomas
Paraprofessional
Alisia Thomason
Assistant Principal
Nathan Trahan
Music Teacher
Stephanie Treadway
English Teacher
Patricia Underwood
Cafeteria Technician
William Wade
Agriculture Teacher
Katherine Walker
English Teacher
Jason Walker
Social Studies Teacher
Carol Ward
Math Teacher
Delores Weir
Social Studies Teacher
Allison Welsh
Math Teacher
Allen Whitaker
Special Education Teacher
Kay White
School Guidance Counselor
Lane White
English Teacher
Becky White
bwhite1@lincolnschools.org
Mendy White
School Nurse
Zachary White
Math Teacher
Toby White
Paraprofessional
Dustin Whitlock
Social Studies Teacher
Kelsey Whitlock
English Teacher
Ross Wiersma
Health & PE Teacher
Susan Willams
Science Teacher
Jacklin Williams
Cafeteria Technician
Donna Williams
Bookkeeper
Lillie Williams
Business Teacher
Gary Williams
Head Custodian
Laundi Williams
Special Education Teacher
Elizabeth Williamson
English Teacher
Barbara Wilson
Cafeteria Technician
April Winstead
Science Teacher